loading1
loading2
alt

Ako najjednoduchšie a bezbolestne vstúpiť do segmentu produkčnej tlače

category

Ako sa to robí

author

CopyOffice

V minulom blogu sme si rozobrali najbežnejšie technológie tlače, ich výhody, nevýhody, kedy ktorú použiť, atď… Spomenuli sme aj moment, kedy sa oplatí prejsť od kancelárskych zariadení k produkčným. Pri tomto prechode však narazíme na jeden podstatný aspekt, ktorý je potrebné zvažovať a tým sú peniaze. Aby „tlačiar“ vedel zákazníkovi ponúknuť malo nákladovú tlač v najvyššej kvalite, s veľmi krátkymi dodacími lehotami a s konkurenčnými cenami, potrebuje zariadenie, ktoré stojí minimálne 15.000€ bez DPH v základnej výbave. Ak by chcel doplniť zariadenie o dokončovacie príslušenstvo, napr. veľkokapacitné zásobníky, finisher prípadne tlačový RIP, je na cene minimálne 25.000€ bez DPH, ale skôr aj viac. A už tu máme dilemu. Dokáže „tlačiar“ takúto tlačiareň uživiť? Je síce príjemné a určite aj potrebné mať produkčné zariadenie, ale ak nie je primerane vyťažené, bude potrebné produkciu dotovať, čo nie je dlhodobo príjemná situácia. Môže to mať potom negatívny vplyv na budúce výsledky firmy a cashflow.

Existuje však riešenie, kedy môže dostať „tlačiar“ kvalitu aj prijateľnú cenu naraz. Týmto riešením je EKOLINE prenájom produkčných tlačiarní, kde je možné sa s cenou dostať na úroveň výkonného kancelárskeho zariadenia, ale s neporovnateľne vyššou kvalitou, výkonom a nákladmi na výtlačok. Aby sme však boli korektní, uveďme si zopár dôvodov prečo EKOLINE prenájom využiť, a prečo nie, a teda si odpovedať na otázku, či má vôbec zmysel sa touto alternatívou zaoberať.

Nevýhody EKOLINE prenájmu produkčných zariadení.

  1. stroj nie je nový, a tak kvalita nového je vyššia – to je samozrejme fakt, pretože technológia ide vpred. My však hovoríme o prechode z kancelárskeho zariadenia na produkčné a tam aj staršia technológia stále ponúkne výrazne vyššiu kvalitu ako dosiahneme pri najmodernejších kancelárskych zariadeniach.
  2. nižšia spoľahlivosť starších zariadení. Veď práve preto ich niekto asi prestal používať – tento argument môže platiť, ale má to svoje „ALE“. My si zariadenia starostlivo vyberáme a spoľahlivosť zariadenia je závislá predovšetkým od kvality servisu. My sa zaoberáme repasovaním starších zariadení a ich prenájmom prakticky od založenia firmy v roku 1992 a naše skúsenosti a hlavne skúsenosti našich zákazníkov nám dokazujú, že aj staršie zariadenie môže dlhodobo a spoľahlivo fungovať, keď dostane pravidelný a dôkladný servis. EKOLINE tlačiarne, ktoré ponúka spoločnosť COPY OFFICE sú zo západnej Európy a ich nikto nevyradil, lebo boli poruchové, ale väčšinou si zobral klient novší alebo vyšší model. V západnej Európe je trh na inej úrovni ako na Slovensku a zariadenia sa tam menia častejšie.

Výhody EKOLINE prenájmu produkčných zariadení.

  1. cena – tu je jednoznačne potrebné povedať, že sa bavíme o maximálne 35% z ceny nového zariadenia, čo sa v našom prípade ráta na tisíce EUR. Ak si chce „tlačiar“ vyskúšať, či mu bude v realite  fungovať prechod na produkčnú tlačiareň, EKOLINE prenájom je pre neho ideálneriešenie. Aj keby si zvolil najdrahšiu verziu takéhoto prenájmu, t.j. prenájom len na 12 mesiacov (nie 36, resp. 48 mesiacov), získa skúsenosť, ktorá (aj v prípade, že sa ukáže produkčná tlačiareň preňho ako nesprávne riešenie) by bola neporovnateľne lacnejšia, ako keby išiel priamo do prenájmu nového zariadenia.
  2. náklady na prevádzku –  prevádzkové náklady na produkčné tlačiarne sú z dôvodu vysoko konkurenčného prostredia a očakávanie veľkých objemov nastavené nižšie ako kancelárske. Tonery sú väčšie, lacnejšie a počíta sa pri nich s väčším pokrytím (až 8,75% z každej farby, nie 5%, ako pri kancelárskom segmente). Diely majú navyše pri rovnakej alebo aj nižšej cene neporovnateľne vyššiu životnosť. Preto sa dá dosiahnuť výrazne nižšia výrobná cena.
  3. flexibilita a výrazne nižšie alebo aj žiadne sankcie za predčasné vypovedanie zmluvy – v závislosti od toho, či si sa jedná o zariadenie na objednávku, alebo zo skladu, vieme so zákazníkom dohodnúť veľmi flexibilnú zmluvu, kedy riziká na jeho strane budú minimálne alebo žiadne.

Dostali ste sa do bodu svojho podnikania, kedy potrebujete vyššiu kvalitu tlače za veľmi rozumné peniaze, aby ste boli konkurencieschopní a dokázali ustáť tento prechod? Máme skúsenosti a vieme ako na to.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky