loading1
loading2

NASHUATEC Aficio™ SP 8400DN

nashuatec_sp8400dn
 • čiernobiela tlačiareň
 • 12000 – 53000 kópií mesačne
 • A5 – A3, 300 g/m2
 • 60 A4 str./min, 600 dpi

Ak chcete vybrať do firmy najvhodnejšiu laserovú tlačiareň,  je potrebné si určiť základné parametre výberu:

 • Aké množstvo dokumentov tlačíte?
 • Aké formáty papiera potrebujete tlačiť?
 • Akú požadujete výstupnú kvalitu tlače?
 • Aký systém používate vo firme?

Odpovede na tieto otázky Vám pomôžu s výberom farebnej laserovej tlačiarne, ktorá sa stane spoľahlivým, rýchlim a kvalitným pomocníkom vo firme.

Kvalita tlače pri tlačiarňach je udávaná v jednotkách DPI, čo znamená, koľko pixelov dokáže tlačiareň vytlačiť na danú plochu. Presnejšie koľko bodov vytlačí do dĺžky jedného palca. Čím je určená vyššia hodnota DPI v parametroch laserovej tlačiarne, tým je obraz jemnejší a detailnejší. 

Pri výbere laserovej tlačiarne je potrebné myslieť aj na formáty papiera, ktoré potrebujete v kancelárii tlačiť. Základný rozsah veľkosti papiera je stanovený v parametroch zariadenia, najčastejšie od formátu B6 do formátu A4, prípadne SRA3.

Samozrejme nemôžeme opomenúť gramáž papiera, ktorá je pri laserových, farebných tlačiarňach udávaná v gramoch na meter štvorcový a štandardom bežného papiera je 80 g/m2. Ak potrebujete vo firme tlačiť prezentačné materiály, vizitky, prípadne ponukové listy na kvalitnejší, ťažší papier, je potrebné pri výbere tlačiarne myslieť aj na tento parameter.

Rýchlosť tlače sa udáva pri laserových farebných tlačiarňach v počte strán, ktoré je tlačiareň schopná vytlačiť v priebehu jednej minúty. Tento parameter nájdete pri každom tlačovom zariadení v špecifikácii zariadenia. Ako rozhodujúci prvok výberu môže pôsobiť pri väčšej kancelárii, kedy je tlačiareň zdieľaná viacerými zamestnancami a samozrejme požiadavky sú vyššie na rýchlosť tlače dokumentov, rovnako ale aj na kapacitu vstupného a výstupného zásobníka papiera, ktorý dokáže uľahčiť a zrýchliť prácu v každej firme.

Pri výbere laserovej tlačiarne je podstatná aj otázka, aké množstvo strán mesačne potrebujete vytlačiť?

V prípade, ak sa neviete rozhodnúť, alebo máte ďalšie otátky, radi Vám poradíme.

Neviete sa rozhodnúť pri výbere najvhodnejšej laserovej tlačiarne? Naši odborníci Vám ochotne poradia.

  Nevybrali ste si vhodné zariadenie?

  Pozrite si našu ponuku tlačiarní a multifunkčných zariadení na prenájom.

  Farebné multifunkčné zariadenia

  Multifunkčná tlačiareň farebná

  Čiernobiele multifunkčné zariadenia

  EKO kopírky

  Veľkofomátové tlačiarne a produkčné stroje