loading1
loading2
alt

Je výhodnejšie kúpiť, alebo prenajať si tlačiareň?

kategória

Keď ide o peniaze

autor

CopyOffice

Rozhodli sme sa po istom čase opätovne pozrieť na problematiku Predaj vs Prenájom / lízing tlačiarne a to hlavne z dôvodu, že sa za posledné 2 roky zmenilo vo svete úplne všetko. Výroba zariadení (hlavne čipov) stagnuje, logistika viazne a extrémne sa zvyšujú ceny za jeden kontajner. Ceny plynu, elektriky a pohonných hmôt rastú rýchlo ako bambus a máme tu infláciu – niečo, čo sme dlho prehliadali, lebo to nestálo za reč. A ešte Rusko rozpútalo „špeciálnu operáciu“ na Ukrajine.

Máme tu dobu, kedy existuje naraz viacero faktorov, ktoré globálne ovplyvňujú ekonomiku a táto kombinácia má za následok, že nič neplatí tak, ako sme boli zvyknutí. Jediné čo môžeme aktuálne predvídať je nestabilita a s tým súvisiace zmeny a problémy. V najbližších mesiacoch až rokoch bude veľmi dôležité, aby firmy predvídali, boli flexibilné a mali otvorené možnosti a správali sa zodpovedne.

Odkaz na pôvodný článok, kedy veci ešte fungovali po starom nájdete TU.

Teraz sa pozrieme znova na túto problematiku, avšak so zreteľom na aktuálnu situáciu na trhu.

Predaj tlačiarne

Z pohľadu dostupnosti, sú na tom A4 multifunkčné zariadenie úplne katastrofálne.  Ak chce dnes zákazník niečo kúpiť, musí byť alebo trpezlivý, alebo urobiť kompromis a kúpiť práve to, čo je k dispozícii, nie to, čo naozaj potrebuje. Pri A3 modeloch je to o trochu lepšie, avšak situácia je stále pomerne zložitá. Dodávky sú nepravidelné a ceny nikdy neboli vyššie. Dopyt je vysoký a ponuka veľmi slabá. Momentálna situácia hovorí teda jasne v neprospech kupujúceho, pretože na trhu platí: “kto prv príde, ten prv melie“ a „na cenu sa nepýtajte, ale berte to, čo je“. Práve toto môže byť kameň úrazu a zárodok zlého rozhodnutia pri výbere zariadenia.

Prenájom tlačiarne

Ak je niečoho nedostatok je jedno, či chceme kúpiť alebo prenajať, keď to nie je, tak to jednoducho nie je.

Budeme teda hovoriť len o EKOLINE prenájme / lízingu, teda prenájme už používaných multifunkčných zariadení. V čom je toto riešenie v našej ponuke teraz taký takpovediac malý zázrak?

Je to ideálna voľba, ak potrebujete zariadenie teraz hneď a nové nie je. Je to predovšetkým služba, ktorá môže byť len dočasná a aktuálne je vám jedno, či je nový alebo použitý. Jednoducho máte zariadenie, je 100% funkčné a so zabezpečeným servisom. Teda bez problémov.

  • Veľkou výhodou je flexibilita a tak EKOLINE prenájom / lízing sa vie prispôsobovať vašim aktuálnym potrebám bez ohľadu na to, či nároky budú rásť alebo klesať. Vždy vieme nájsť riešenie, ktoré bude win-win.
  • Ak si chcete kúpiť alebo prenajať nové zariadenie, ale teraz nie je dostupné, EKOLINE prenájom je okamžité riešenie bez viazanosti a tak si môžete zariadenie prenajať iba do času, kedy dostanete ten váš „ideálny“ nový stroj.

Upozornenie !!!

EKOLINE prenájom / lízing je prudko návykový a varujeme zákazníkom pred jeho neuváženým vyskúšaním. Je skoro isté, že po jeho prvom použití zažijete extrémne silný pocit opojenia a získate okamžitú závislosť. S veľkou pravdepodobnosťou zákazník zruší svoju objednávku na stroj, ktorý v čase objednania nebol na sklade. Copy Office nezodpovedá za sankcie spjené so zrušením objednávky.

Zatiaľ neexistuje spôsob, ako sa úspešne zbaviť závislosti na EKOLINE prenájmu /lízingu. EKOLINE prenájom však nie je zdraviu škodlivý a tak je možné ho užívať opakovane.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky