loading1
loading2
alt

Papier hovorí za nás

kategória

Rady, tipy a návody

autor

CopyOffice

Najčastejšie a najviac používaný vo firmách je klasický, kancelársky papier, ktorého gramáž je 80g/m2, bez ďalších vrstiev a akýchkoľvek povrchových úprav. Ak si potrebujeme, ale vytlačiť vo svojej kancelárii vizitky, letáky, alebo iné materiály reprezentujúce našu značku, je potrebné siahnuť po iných druhoch papiera, pretože akokoľvek je multifunkčné zariadenie kvalitné, nedokáže zabezpečiť tzv. wow efekt bez kvalitnej podkladovej vrstvy, ktorou vhodný papier je. Každý dokument má za cieľ pri kontakte so zákazníkom vzbudiť určitý dojem a vyvolať predstavu o firme, značke, ktorú tlačený dokument reprezentuje.

V základe pri digitálnej tlači, teda tlači, ktorú dokážeme zrealizovať aj v kancelárii za pomoci svojej tlačiarne, je možné použiť natierané kriedové papiere, alebo štýlové, vzorované papiere. Pri objednávaní papiera sa môžete stretnúť aj s alternatívou nenatieraných ofsetových papierov. Povrch nenatieraných papierov je mierne drsný a matný. Papiere dobre absorbujú farbu, dá sa na ne jednoducho písať. Ich primárne využitie je skôr na ofsetovú tlač, kde vďaka technológii ich výroby, štruktúry zloženia v kombinácii s ofsetovou tlačou je ľahké na nich získať intenzívne, veľmi výrazné farby. My sa ale ideme zamerať na papiere, ktoré v kombinácii s našou kancelárskou tlačiarňou dokážu čo najlepšie vytvoriť efekt u zákazníka.

Nenatierané papiere pre digitálnu tlač na multifunkčnom zariadení

Aj keď Vám tento názov nič nehovorí, tento typ papiera poznáte veľmi dobre, pretože sa bežne vyskytuje vo väčšine populárnych reklamných výtlačkov. Poťahované papiere sú populárnou „kriedou“, na ktorej je vytlačená väčšina reklamných novín, ktoré dostanete v supermarkete, ako aj časopisy, letáky a informačné brožúry. U väčšiny dodávateľov je k dispozícii kriedový papier v lesklom a matnom prevedení v rôznych gramážach a je iba na Vašom výbere, aký lesk pomôže oslniť toho Vášho klienta.

Alternatívy gramáže:

  • MATNÁ KRIEDA: 90 g, 100 g, 115 g, 130 g, 150 g, 170 g, 250 g, 300g, 350 g
  • LESKLÁ KRIEDA: 90 g,100 g, 115 g, 130 g, 150 g, 170 g, 250 g

Využitie a určenie papiera podľa gramáže pri tlači na multifunkčnom zariadení:

MATNÁ KRIEDA:

  • 90g/m2 až 130g/m2 – viazané katalógy, prospekty, ktoré si jednoducho dokážete aj vo svojej kancelárii zviazať kovovou, alebo plastovou väzbou
  • 150g/m2 až 250g/m2 – letáky, skladané letáky, plagáty, viazané dokumenty s vyššou odolnosťou
  • 300g/m2 – vizitky, obálky dokumentov

LESKLÁ KRIEDA:

  • 90g/m2 až 130g/m2 – letáky, info prospekty, viazané katalógy s kovovou, alebo plastovou väzbou
  • 150g/m2 až 250g/m2 – skladané letáky, prospekty k výrobkom, alebo službe, ktoré majú väčší informačný charakter

Ak Vás zaujali tieto informácie, zostaňte s nami, lebo už o pár dní sa pozrieme na rozdiel aj iných papierov a hlavne zistíme, že 80g kancelársky papier nie je vždy 80g kancelársky papier a aj obyčajná faktúra môže vyzerať úplne ináč pri výbere toho správneho kancelárskeho papiera v kombinácii s kvalitnou tlačiarňou.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky