loading1
loading2
alt

Prečo je tlač stále relevantná v digitálnom veku

category

Ako sa to robí

author

CopyOffice

Keď sa v 90. rokoch minulého storočia prvýkrát objavil internet, mnohí ľudia mali víziu budúcnosti bez papiera, kde sa všetko stane elektronickým v osvietenom digitálnom veku. A hoci sa mnohé sci-fi predpovede naplnili, ako napríklad digitálne tablety používané v seriáli Star Trek, stará dobrá tlač na papier je pre podnikanie stále skutočne dôležitá.

Tlač je pre podniky dôležitá aj v roku 2022. V skutočnosti tlač často predbieha digitálne technológie v kľúčových aspektoch. Z tohto dôvodu je kvalitná kancelárska tlačiareň stále dobrou investíciou.

Prečo je tlač v digitálnom veku stále dôležitá

Z prieskumu medzi medzinárodnými podnikmi vyplynulo, že 64 % majiteľov firiem sa domnieva, že tlač bude do roku 2025 stále dôležitá, pričom papier je nedôležitý len pre 23 % respondentov. Aj mileniáli sa domnievajú, že papier bude aj naďalej dôležitý. Prečo je papier stále taký presvedčivý v porovnaní s digitálnymi dokumentmi?

Papier ponúka možnosť vziať si ho so sebou

Ak niekto navštívi vašu kanceláriu a vy mu chcete dať informácie, ktoré si môže vziať so sebou, papier je stále kráľom. Áno, môžete im ich poslať e-mailom. Ale e-mail sa často stratí alebo sa vôbec nečíta. Pre ordináciu lekára, ktorý potrebuje poskytnúť dôležité informácie o liekoch a zdravotnom stave, sú papierové pokyny rozhodujúce na zdieľanie informácií.

Papier je lepší aj v prípade brožúr, vizitiek a iných príručných marketingových materiálov, ktoré možno ľahko vziať do ruky a vložiť do vrecka na neskoršie prezeranie.

Plagáty a bannery poskytujú výhody, ktorým sa digitálne displeje nemôžu vždy vyrovnať. Digitálne displeje a nápisy sú skvelé nástroje. Tieto zázraky digitálneho veku sa dajú použiť na všetko od zobrazenia položiek v jedálnom lístku až po poskytnutie pohlcujúceho zážitku z budovania značky pre ľudí, ktorí navštívia sídlo vašej spoločnosti.

Napriek tomu sa digitálne displeje jednoducho nedajú použiť všade (aspoň zatiaľ nie). Ak potrebujete na dvere vyvesiť oznámenie o dištančných opatreniach COVID-19, lepšou voľbou bude papierový plagát. Papierové nápisy a bannery s využitím moderných tlačových technológií sa dajú lacno a jednoducho vyrobiť priamo vo firme a na rôzne účely.

Mnohí ľudia uprednostňujú tlač na prácu a štúdium

Počítače a tablety môžu znížiť potrebu tlače na papier. Napriek tomu je niekedy papier na určité účely jednoducho lepší. Pre niektorých je úprava dokumentov jednoduchšia, keď je dokument vytlačený. Iste, počítačové textové procesory môžu upozorniť na mnohé bežné chyby, ale niekedy im aj tak uniknú základné veci, napríklad vynechané „a“ vo vete.

Okrem toho mnohí ľudia trpia únavou očí v dôsledku intenzívneho používania počítača. Z dôvodov osobného zdravia jednoznačne vyhráva papier.

Výkonnú multifunkčnú tlačiareň si môže dovoliť každý

Jedným zo skvelých aspektov digitálneho veku je, že moderné tlačové technológie sprístupňujú vysokokvalitnú tlač pre všetkých. Povedzme, že vaša firma potrebuje pravidelne tlačiť papierové označenia, alebo malé letáky. Namiesto odosielania projektu do drahej tlačiarne môžete na mieste použiť multifunkčnú tlačiareň za oveľa nižšiu cenu.

Investícia do kvalitnej kancelárskej tlačiarne

Samozrejme, maximálne využitie moderných tlačových technológií sa nepodarí, ak používate starú tlačiareň, ktorá pravidelne zlyháva. Dnešné tlačiarne majú mnoho úžasných funkcií, od multifunkčných tlačiarní, ktoré fungujú aj ako kopírky a skenery, až po veľkoformátové tlačiarne, ktoré dokážu vytvárať veľkoplošné diela.

Mnohé kancelárie si radi kupujú tlačiarne priamo, čo môže byť skvelá voľba, ale tlačiarne si môžete aj prenajať a mať ich plne spravované pomocou nášho riešenia tlačových služieb. Vďaka spravovaným tlačovým službám možno celý ekosystém tlače ľahko monitorovať  prostredníctvom centralizovaného, zabezpečeného softvéru. To vám umožní  zistiť, ako sa vaše tlačiarne používajú (alebo nadmerne využívajú), čo môže pomôcť usmerniť zásady, ktoré môžu obmedziť nadmerné používanie a ušetriť peniaze.

Okrem toho je možné automaticky objednávať tonery a iný spotrebný materiál, takže vášmu podniku alebo organizácii nikdy nedôjde.

Ak zvažujete zabezpečiť si tlačové riešenia v digitálnom veku aj pre svoju firmu alebo organizáciu, radi pomôžeme. Ponúkame celý rad multifunkčných tlačiarní, ako aj spravované tlačové riešenia, ktoré vyhovujú potrebám organizácií všetkých veľkostí.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky