loading1
loading2
alt

Prečo sú tlačiarne (a kopírky) stále dôležité

kategória

Keď ide o peniaze

autor

CopyOffice

Žijeme v dobe, kedy sa všetko zdanlivo digitalizuje. Majú teda tlačiarne v modernom kancelárskom prostredí stále význam? Dokumenty sa dajú zdieľať digitálne prostredníctvom e-mailu alebo platformy na správu dokumentov, tak prečo sa vôbec zaoberať tlačou? Pravdou je, že tlač stále zohráva významnú úlohu v mnohých kancelárskych prostrediach. Dokonca aj spoločnosti, ktoré si uvedomujú, že je potrebné obmedziť tlač, stále zisťujú, že niektoré úlohy sú jednoducho lepšie s fyzickým papierom v ruke.

V súčasnosti idú tlač a digitalizácia ruka v ruke. Existuje čas a miesto pre tlačené dokumenty, ako aj pre digitálne dokumenty. Spoločnosti, ktoré dokážu čo najlepšie identifikovať riešenia, ktoré pre ne fungujú, môžu najlepšie využiť každú príležitosť bez ohľadu na použité médium.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo sú tlačiarne a kopírky stále dôležité v každej produktívnej kancelárii.

Tlačený marketingový dokument je účinný

Digitálny marketing je v súčasnosti v kurze. Je ťažké otvoriť aplikáciu na sociálnych sieťach bez toho, aby ste videli „influencera“, ktorý vytvára obsah pre značku, s ktorou spolupracuje. Široký dosah digitálneho marketingu a nízka vstupná investícia ho robia populárnym. Stále sa však dá veľa povedať o tlačených marketingových materiáloch. Ľudia radi držia v rukách fyzický list. To môže vysvetľovať, prečo sa 90 % zásielok priamej pošty skutočne otvorí, zatiaľ čo e-mailov sa otvorí len 20 %.

Týmto nechceme znižovať účinnosť digitálneho marketingu. Skôr ukázať, že fyzický marketing má stále dôležité miesto v celkovej stratégii.

Tlačiarne môžu byť produktívne

Produktivita a efektívnosť sú v každej rastúcej firme vždy na prvom mieste. Mnoho ľudí si nesprávne myslí, že tlačiarne sú zastaranou technológiou. V skutočnosti sú moderné tlačiarne skonštruované ako inteligentné zariadenia, ktoré dokážu oveľa viac ako len základnú tlač. Firemné tlačiarne sú centrami pracovných postupov, ktoré pomáhajú zamestnancom zvýšiť produktivitu a efektívnejšie spolupracovať.

Automatizácia pracovných postupov rýchlo rastie, viac ako 5 % ročne. Moderné tlačiarne a kopírky alebo multifunkčné tlačiarne, ako sa im častejšie hovorí, pomáhajú uľahčiť automatizáciu pracovných postupov v kancelárii. Boli časy, keď zamestnanci možno museli zobrať informácie na vytlačenej strane, zadať údaje do programu a potom vytlačenú stranu zodpovedajúcim spôsobom založiť. Dnes mnohé automatizované pracovné postupy umožňujú, aby sa údaje z naskenovaných stránok automaticky extrahovali a vložili do kompatibilných softvérových platforiem a zároveň sa dokument roztriedil do správneho priečinka na budúci prístup a zdieľanie.

V scenári, keď zamestnanec môže potrebovať preniesť údaje z tlačenej formy do digitálnej niekoľkokrát za deň, môže tento typ automatizácie pomocou multifunkčných tlačiarní potenciálne ušetriť hodiny každodennej podradnej práce. Na druhej strane sa tým uvoľnia kapacity zamestnancov, ktorí sa potom môžu sústrediť na úlohy, ktoré si skutočne vyžadujú ich pozornosť.

Nákladovo efektívna tlač

Tlač má povesť zbytočných a vysokých nákladov. Skutočnosť je taká, že mnohé firmy sa nikdy bližšie nepozreli na svoje potreby v oblasti tlače, aby zistili, ako sa dá tlač zlepšiť. Namiesto toho je často riešením čo najväčšie obmedzenie tlače bez ohľadu na zníženie produktivity. Buď produktivita dlhodobo trpí, alebo sa tlač vráti na predchádzajúcu úroveň bez vykonaných zlepšení.

Tlač nemusí byť riešením typu „všetko alebo nič“. Progresívne mysliace firmy sa namiesto toho zameriavajú na audity tlače, ktoré pomáhajú zefektívniť prevádzku a zároveň znížiť náklady. Tlačový audit dokáže identifikovať využívanie tlače, aké zariadenia sa využívajú, a následne poskytnúť odporúčania na čo najefektívnejšie využívanie zariadení. To by mohlo zahŕňať zmenu umiestnenia zariadení, zavedenie stratégií na obmedzenie tlače a možno aj zníženie celkového počtu zariadení v priestoroch. Vďaka inteligentnejším stratégiám tlače môžu firmy znížiť svoje celkové náklady na tlač bez toho, aby museli zavádzať drastické opatrenia na obmedzenie tlače, ktoré môžu mať iné negatívne účinky.

Ak si nie ste istí, nakoľko vaša firma má optimalizované tlačové prostredie, neváhajte nás kontaktovať. Výber toho správneho multifunkčného zariadenia dokáže totiž vo výraznej miere ušetriť čas, peniaze a zlepšiť celkové pracovné prostredie.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky