loading1
loading2
alt

Rad Ricoh Pro L5100e -rýchla latexová tlač založená na usporiadaní troch tlačových hláv

kategória

Rady, tipy a návody

autor

CopyOffice

Takáto tlač sa využíva pri tapetách, priemyselnej tlači v malých sériách výroby. Pričom je tu prvoradá produktivita. Pri usporiadaní troch tlačových hláv sa dá dosiahnuť rýchlosť 25m2/h pre tlačoviny určené na vnútorné použitie a až 46 m2/h pre vonkajšie použitie a je to skoro dvojnásobná rýchlosť oproti konvenčným tlačiarňam. Tlač je realizovaná latexovými farbami na rôzne druhy papiera. Šírka potláčaného materiálu môže byť až 1625mm a potlač môže byť realizovaná až 5 farbami.

Vysoká produktivita

RICOH Pro L4160 obsahoval dve paralelné tlačové hlavy s výťažnosťou 11 m2/h v štandardnom režime. RICOH Pro L5130e a RICOH Pro L5160e vďaka trom hlavám viac ako zdvojnásobuje produktivitu pri zachovaní rovnakej alebo vyššej kvality tlače.

Presné umiestnenie atramentových tlačových hláv

Tri tlačové hlavy sú umiestnené s vysokou presnosťou: ich presnosť odovzdávania polohy je rádovo v mikrometroch. Táto presnosť umožňuje šírku tlače približne 150 mm na jeden prechod, čo je trojnásobok šírky bežného modelu.

Presné odovzdávanie medzi atramentovými tlačovými hlavami

Nízke vibrácie vozíka

Vibrácie vozíka spôsobujú nepresnosť pri tlači. Spoločnosť Ricoh preto vyvinula hnací mechanizmus vozíka tak, aby nedochádzalo k vibráciám, ktoré spôsobujú túto nepresnosť. Tento mechanizmus má vysokú tuhosť a pohybuje sa vratne na koľajniciach, ktoré majú absolútnu rovnosť. Týmto zaistila spoločnosť Ricoh presnosť a rovnakú hustotu tlače na celej ploche.

Ohnuté koľajnice spôsobujú vibrácie vozíka a atrament sa nedá presne vypustiť
Správny posun vozíka pri tlači a skenovaní

Presná reprodukcia širšej škály farieb Pantone a farieb pre logá

Možnosť použitia oranžových a zelených atramentov umožňuje tlačiarňam RICOH Pro L5160e a RICOH Pro L5130e presnú reprodukciu širšej škály farieb Pantone a farieb pre logá (firemné farby).

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky