loading1
loading2
alt

Tlač firemných promo materiálov aj vo vlastnej kancelárii

category

Rady, tipy a návody

author

CopyOffice

Potrebujete narýchlo vytlačiť vizitky, letáky, alebo iné propagačné materiály? Nemusíte hneď utekať do profesionálnej tlačiarne. Vytlačiť si ich v malom množstve viete aj na svojom multifunkčnom zariadení a bez príplatku za expresné vyhotovenie. V skratke si ukážeme, ako na to.

Základom úspechu je príprava dobrého grafického návrhu, použitie vhodného papiera a predovšetkým kvalitné multifunkčné zariadenie.

Príprava grafického návrhu

Aby propagačné materiály splnili svoj účel a boli reprezentatívne, musia byť kvalitne graficky navrhnuté. Nejde pritom len o samotné grafické spracovanie, ale aj o softvérové nastavenia. Pri tlači obrázkov vždy skontrolujte, či majú dostatočné rozlíšenie pre tlač v požadovanej veľkosti. Obrázok, ktorý na obrazovke vyzerá ostrý, môže byť pri malom rozlíšení po vytlačení rozmazaný. Skontrolujte tiež správnosť fontov a rozloženie prvkov na stránke tak, aby nezasahovali do okrajov, ktoré tlačiareň nedokáže potlačiť.

Pred tlačou propagačných materiálov vo väčšom množstve, vždy vytlačte skúšobnú stránku na svojej tlačiarni a dokument dolaďte k dokonalosti. Vytlačenie stovky letákov a následné odhalenie grafickej chyby by nikoho nepotešilo. Tieto riziká pri tlači propagačných materiálov však hrozia aj v profesionálnych tlačiarňach, kde tiež platí staré známe „dvakrát meraj, raz rež“.

Najčastejšie používané formáty:

Vizitka: 90 x 50 mm

A4 leták: 210 x 297 mm

A5 leták: 148 x 210 mm

DL leták: 200 x 100 mm

Ak už máte dizajn svojich firemných materiálov hotový, prichádza na rad rozvrhnutie vizitiek na formát papiera, najčastejšie A4 a čo by ste nemali zabudnúť, sú značky na orez. Rovnako to platí aj pri promo letákoch formátu DL, alebo A5.

Tlač promo materiálov na svojej multifunkčnej tlačiarni

Pre priamu tlač všetkých firemných materiálov je potrebné vybrať aj správny papier. Základné rozdelenie je podľa gramáže papiera, pričom papier s gramážou 80g/m2 sa používa na štandardné, každodenné dokumenty. Papier s gramážou 100g/m2 až 160g/m2 je vhodné využiť k tlači letákov a podobných firemných materiálov, ktoré pôsobia informačne a zároveň kvalitnejšie ako štandardná skladová výdajka. Pre tlač vizitiek je vhodné použiť papier s vyššou gramážou, napríklad 200g/m2 až 300g/m2. Pri výbere vhodného papiera na tlač vizitiek aj vo svojej kancelárii nemôžeme zabúdať, že menej je viac. Výrazne štruktúrovaný, farebný papier v odtieňoch zlatej nie vždy urobí dobrý dojem. Samozrejme záleží od celkovej firemnej komunikácie a vytvorenej grafiky.

Tlač firemných dokumentov na multifunkčnej tlačiarni v kancelárii ovplyvňuje aj koncové nastavenie celého tlačového procesu, kto sa vykonáva priamo v aplikácii tlačiarne. Samozrejmosťou je zvoliť, či sa jedná a čiernobielu, alebo farebnú tlač a v neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na voľbu správneho zásobníka papiera a určenie správnej gramáže papiera.

Takouto formou si v jednoduchosti dokážete vytlačiť aj na poslednú chvíľu vizitky, alebo letáky vo svojej kancelárii.

Zostaňte s nami a zistíte viac. > > FACEBOOK < <

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky