loading1
loading2
alt

Tlač vizitiek na multifunkčnom zariadení

category

Rady, tipy a návody

author

CopyOffice

Čaká vás pracovné stretnutie a zrazu nemáte v kancelárii vizitky? Pomocou multifunkčného zariadenia, správneho papiera a kúska kreativity to nie je vôbec žiadny problém.

Tvorba vizitky pozostáva z dvoch úkonov. Jedným je príprava grafiky, druhým priama tlač vizitiek.

Grafický návrh vizitky

Grafický návrh si viete jednoducho vytvoriť v grafickom programe, alebo v online riešení, ako je napríklad dostupná platforma Canva. V online verzii Canva máte k dispozícii aj rôzne základné návrhy, kde si jednoducho podľa predvoleného rozdelenia doplníte logo svojej spoločnosti, základné údaje a grafický návrh si stiahnete do počítača. Zvolíme si rozmer vizitky podľa kúpeného formátu na A4 hárku .

Tlač vizitky

Ak už máme pripravený grafický návrh vizitky, ďalším krokom je priama výroba. Čo na to potrebujeme? Kvalitnú tlačiareň a vhodný papier.

Pre tlač vizitiek je najvhodnejší hrubší papier, na aký je schopná vaša tlačiareň tlačiť. Ideálny je papier s vysokou belosťou ( podľa požiadaviek)  a gramážou 200 až 300 gramov. Kancelárske, multifunkčné zariadenie dokáže vo väčšine prípadov tlačiť na papier s hrúbkou až 300 gramov. Toto si ale pred samotnou tlačou overte v možnostiach zariadenia, aby ste dokázali vybrať ten najvhodnejší papier a vizitky zapôsobili.

K dispozícii sú aj originálne, vizitkové papiere, ktoré sú vo formáte A4, ale obsahujú perforáciu podľa veľkosti vizitky. Vďaka takýmto papierom sa vyhnete problémom s orezávaním papiera na presný rozmer. Vizitky si po vytlačení na multifunkčnom zariadení jednoducho rozdelíte aj rukou, bez použitia iných rezacích nástrojov.

Vhodným papierom pre takúto tlač vizitiek je napríklad vizitkový papier Agipa A4 s mikroperforáciou a gramážou 200g, kde dostanete aj softvér na tlač vizitiek.

Profesionálnejší papier ponúka spoločnosť Ofisprofis- vizitkový papier marble gray 225g s perforáciou.

Spoločnosť Apli ponúka vizitky, kde je spôsob uchytenia realizovaný pomocou suchého lepidla. Vizitky sú uchytené na silikónovom podklade. Po potlačení sa jednoducho oddelia bez zanechanie stôp na zadnej strane vizitky.

Takouto formou máte vytlačené vizitky v priebehu pár minút vo svojej kancelárii a to iba za pomoci kvalitného multifunkčného zariadenia.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky