loading1
loading2
alt

Tlačiareň nie je iba kus plechu

category

Ako sa to robí

author

CopyOffice

Mnoho ľudí sa na tlačiarne pozerá ako na statické kusy hardvéru. Pre týchto ľudí je tlačiareň jednoducho zariadenie, ktoré nanesie atrament alebo toner na papier a to je všetko. Tlačiarne sú však v skutočnosti súčasťou neustále sa meniacej technológie, podobne ako smartfóny. Schopnosti tlačiarní sa v posledných rokoch neustále rozširujú a do sveta tlače prichádzajú stále nové novinky.

Jedným z rizík nepochopenia novej generácie technológie tlače je, že ľudia odpíšu tlačiarne ako zastarané alebo nepotrebné. Týmto spôsobom by títo ľudia prišli o širokú škálu funkcií a výhod, ktoré môžu tlačiarne priniesť ich podnikom. Keďže tlačiarne sa stávajú skôr centrami technológií než len strojmi, ktoré tlačia, nová generácia tlačových technológií môže byť pre niektorých prekvapujúca.

Tlačiareň s umelou inteligenciou

Umelá inteligencia (AI) sa stáva predajným prvkom mnohých rôznych technologických a softvérových platforiem. Je to jeden z mnohých spôsobov ako výrobcovia a vývojári rozširujú možnosti svojich produktov. Platí to aj pre mnohé špičkové značky vo svete tlače vrátane spoločností Ricoh, Kyocera, Konica Minolta a iné. Vďaka výkonu umelej inteligencie zabudovanej do tlačiarní novej generácie sa podniky môžu stať efektívnejšími rôznymi spôsobmi.

Umelá inteligencia v tlačiarni dokáže urobiť všetko od analýzy tlačených dokumentov, aby sa prispôsobila najlepšiemu formátovaniu a najmenšiemu množstvu tlačového odpadu, čo v konečnom dôsledku šetrí peniaze za spotrebný materiál ako je papier a toner. Medzi ďalšie schopnosti AI patrí monitorovanie dôležitých systémov, ktoré nielenže identifikujú potreby údržby alebo doplnenia zásob, ale aktívne sa učia predvídať tieto udalosti skôr, ako nastanú na základe používania.

Predpokladá sa, že AI do konca desaťročia vďaka zvýšeniu produktivity prinesie do svetovej ekonomiky až 16 biliónov dolárov. Plnohodnotné využívanie tlačových technológií novej generácie je pre podniky všetkých veľkostí jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako tento trend využiť.

Centrum pre digitálne pracovné postupy

Mnohé podniky sa usilujú o digitalizáciu svojich pracovných postupov a procesov. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to pre tlačiarne zlé, však? Opak je pravdou. Tlačiarne už dlho predstavujú centralizované centrum pre celý rad kancelárskych pracovných postupov a prechod na digitalizáciu znamená len zmenu zamerania skutočných povinností tohto centrálneho centra.

Podobne ako smartfóny, ktoré všetci poznajú a milujú, sa tlačiarne stali prepojenými zariadeniami a platformou pre vývoj a kreativitu. Niektoré z najobľúbenejších tlačiarní umožňujú podnikom prechádzať a inštalovať aplikácie na zvýšenie produktivity. To môže zahŕňať všetko od pripojenia ku cloudovému úložisku až po softvér na optimalizáciu pracovných postupov, ktorý dokáže automatizovať procesy rozborom údajov v naskenovaných formulároch, ukladať dokumenty do správneho priečinka a zdieľať ich s príslušnými zamestnancami.

Tlačiarne sú teraz schopné prevziať mnohé podradné úlohy zadávania údajov a administratívy, ktoré predtým vykonávali zamestnanci, a automaticky odstrániť tieto prekážky, aby sa zamestnanci mohli sústrediť na svoju prácu a priniesť čo najväčšiu hodnotu iným spôsobom.

Tonery novej generácie

Mnohí ľudia často neuvažujú o toneroch alebo atramentoch ako o niečom, čo nie je zrelé na skok do budúcnosti. Výrobcovia však neustále pracujú na vylepšovaní svojich tonerov rôznymi spôsobmi. V konečnom dôsledku to znamená jasnejší obraz pri tlači, lepšie podanie farieb a rozšírené schopnosti, čo je dôležité najmä pre komerčné tlačiarne.

Keďže sa tlačové zariadenia naďalej zdokonaľujú, zdokonaľujú sa aj farby, ktoré sa v nich používajú. Od znižovania množstva odpadu až po zlepšovanie environmentálnej udržateľnosti. Takto tlačové technológie napredujú vo všetkých oblastiach procesu.

Dôraz na bezpečnosť

Kybernetická bezpečnosť je vždy horúcou témou pri diskusiách o technológiách. Keďže tlačiarne sú čoraz viac pripojené na internet, stali sa aj terčom hackerov. Jedným z najpôsobivejších vývojových trendov v oblasti tlačových technológií je práve bezpečnosť. Keďže tlačiarne sú takýmto ústredným bodom mnohých podnikových pracovných postupov, bezpečnosť by mala byť mimoriadne dôležitá.

Viete v akom reálnom stave je tlačiareň vo Vašej kancelárii? Máte nejaké pochybnosti o jej výkone, kvalite, alebo bezpečnosti?

Radi zodpovieme všetky Vaše otázky a pomôžeme s výberom tej najvhodnejšej tlačiarne do každej veľkosti firmy.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky