loading1
loading2
alt

Tlačíme ekologicky – Ako pomôcť planéte a ušetriť firemné peniaze

category

Ako sa to robí

author

CopyOffice

Ekologické myslenie sa stalo aktuálnym trendom spoločnosti na celom svete. Svojim spôsobom, kto nie je Eko, nie je in. Ak si však zoberieme do úvahy štandardnú prevádzku kancelárie, je veľmi ťažké sa skutočne správať ekologicky. Pri množstve dokumentov, ktoré musí každá firma denne vytlačiť sa vytráca z reálneho života slovíčko Eko.

Ako tlačiť ekologicky?

Prvotnou voľbou každej spoločnosti je siahnuť po eco papieroch. Na slovenskom trhu sú k dispozícii dve alternatívy. Buď je možnosť výberu recyklovaného papiera, ktorý je vo väčšine prípadov známy svojou špecifickou farbou, alebo možnosť zvoliť si papier z rýchlorastúcich stromov. V oboch prípadoch máte istotu, že planétu úplne nezachránite, ale jej aspoň malou časťou pomôžete.

Výraznejšou a zmysluplnejšou voľbou je výber tlačiarne. Ak zariaďujete novú kanceláriu, alebo v tej starej vás prestala poslúchať kopírka, je potrebné zvážiť, aké je reálne využitie tlačiarne a čo všetko musí spĺňať. Potrebujete aktuálnu novinky na trhu, alebo je pre vás dostačujúca aj tlačiareň so starším modelom, ktorá možno nie je tohtoročná novinka, už má vytlačených pár strán, no stále je v špičkovej kondícii? Práve výberom „recyklovanej tlačiarne“ dokážete najvýraznejšie pomôcť planéte a bezpochyby aj stavu na firemnom účte.

Čo získate výberom ekologickej tlačiarne?

Podstatnou mierou prispieva recyklácia multifunkčných zariadení k znižovaniu vyprodukovaného odpadu na celom svete. Za posledné roky sme svedkami nedostatku komponentov potrebných k výrobe elektroniky. Tým sa vyvíja vyšší tlak na ťažbu surovín, znečistenie planéty. Ak spoločnosť produkuje stále nové zariadenia, tie staršie, no plne funkčné, skončia ľahko na smetisku a tým vzniká iba zbytočný odpad. Kúpou, alebo prenájmom „recyklovanej Eko tlačiarne“ získate do svojej firmy spoľahlivého partnera, ktorý vo vysokej kvalite dokáže uspokojiť potreby tlače celej kancelárie, nezahltí smetisko odpadom a hlavne nadobúdacia cena takejto multifunkčnej tlačiarne je rádovo nižšia, ako pri nových modeloch.

Chcete byť teda Eko a in aj Vy?

Ak áno, sledujte nás a v nasledujúcom článku sa dozviete, ako správnym výberom tlačiarne znížiť náklady na elektrinu.

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky