loading1
loading2
alt

Výber vhodného multifunkčného zariadenia alebo tlačiarne

category

Keď ide o peniaze

author

CopyOffice

Často sa ma moji známi pýtajú, že aké multifunkčné zariadenie, kopírku alebo tlačiareň si majú kúpiť  domov alebo do firmy? Hovoria mi : „Erich, ty sa vyznáš. Robíš vo fachu už takmer 30 rokov. Máš určite veľa skúsenosti. Ty nám určite dobre poradíš“.

Žiaľ, nie je to také jednoduché, ako sa to na prvý pohľad zdá. Čím viac viem, tým je správny výber komplikovanejší a vývoj technológií tomu navyše vôbec nepomáha. Je tam niekoľko faktorov, ktoré treba zohľadniť. Aj keď odhliadneme od faktu, že 2 požiadavky sú skoro vždy zrejmé, stále nám ostáva viacero premenných.

Každý mi vie povedať, či tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie má byť farebné alebo čiernobiele a aký maximálny formát bude na výstupe multifunkčného zariadenia potrebovať.

Potom však začnú veľmi rozmýšľať, keď im kladiem otázky typu:

Tlačíš pravidelne ? Najčastejšia odpoveď : Čo to znamená pravidelne ? Tlačíš veľa ? Najčastejšia odpoveď : Koľko to je veľa ?

Tlačíš veľa farebne? Tlačíš s veľkým pokrytím?…

Takto by sme mohli pokračovať.

Ako teda vybrať správnu multifunkčnú tlačiareň?

Pre domácnosti a malé kancelárie (SOHO segment = small office + home office) je extrémne veľký výber  tlačiarní a multifunkčných zariadení a veľmi ťažko sa v ňom dá zorientovať. Navyše tieto produkty nie sú to, čo chceme ponúkať, aj keď odpoveď by sme určite našli. Budeme sa v našom blogu sústreďovať predovšetkým na firemné riešenia tlačového prostredia.

V tejto sérii príspevkov sa budeme zaoberať rôznymi prístupmi k danej problematike. Porovnáme si produkty podľa rôznych kritérií a parametrov. Otázkou bude napríklad aj to, či je lepší prenájom multifunkčného zariadenia alebo jeho kúpa ? Budeme sa spoločne pozerať na vývoj nákladov na tlač z pohľadu pokrytia strany pri tlači. Pozrieme sa spoločne na metodiku určovania výdatnosti tonerov. Budeme sa snažiť Vám ukázať cestu, ako sa rozhodnúť správne, aké otázky si klásť a ako hľadať správne odpovede na otázku, aké je vhodné tlačové zariadenie pre našu firmu?

Zostaňte s nami a zistíte viac. > > FACEBOOK < <

Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky