loading1
loading2
alt

Vyberáme „malé“ čiernobiele multifunkčné zariadenie A4

kategória

Keď ide o peniaze

autor

CopyOffice

V tomto článku sa budeme venovať malým a relatívne lacným firemným čiernobielym multifunkčným zariadeniam. Nedajte sa však pomýliť, v našom ponímaní aj malé a lacné,  znamená pre iných veľké a drahé. Je to vždy uhol pohľadu.

Otázka dňa: Je  vhodnejšie kúpiť  lacnejšie multifunkčné  zariadenie s drahou prevádzkou alebo drahšie multifunkčné zariadenie s lacnými tonermi, ak netlačím veľa ? Mojou odpoveďou je presne tá otázka, akú dostávam ja. Koľko to je „veľa“?

Správnu odpoveď nájdeme, ak sa na túto výzvu pozrieme cez skratku TCO, z anglického Total Cost Ownership, čo znamená v našom preklade celkové náklady na vlastníctvo. Správny výber tlačiarne nie je len o cene multifunkčného zariadenia. Nie je to ani iba o lacnom tonery. Je to súbor parametrov porovnávaných dokopy.

Ako príklad nám poslúžia 2 stroje s výrazným rozdielom v cene, ale aj v cene tonera. Ktorý je výhodnejší ? Aká je správna odpoveď ? Záleží na tom, koľko vytlačíte za mesiac. My nájdeme bod zlomu, ak budeme uvažovať, že bude zariadenie používať 48 mesiacov a vtedy nájdeme aj odpoveď na vašu otázku, ktoré je vhodné zariadenie pre mňa.

Tlačíte viac ako je počet strán pre vyrovnané TCO, alebo nie ? Ak nie, berte lacnejšie. Ak áno, samozrejme berte drahšie zariadenie s lacnými tonermi. Potom už len musíte zistiť či má zariadenie presne tie vlastnosti, ktoré od neho očakávate.


Zaujali Vás naše myšlienky?

Pozrite sa na ponuku tlačiarenských zariadení.

Farebné zariadenia

Multifunkčná tlačiareň farebná

Čiernobiele zariadenia

EKO farebné kopírky

EKO čiernobiele kopírky